Mogą być krótkie, długie, proste lub asymetryczne. Grzywki znów są na topie!

Grzywki lansują ostatnio Miley Cyrus, Lili Reinhart i Selena Gomez. Fryzurę z grzywką w stylu messy wybrała również Kristen Stewart. 

Są również takie gwiazdy, których fryzury z grzywką zyskały już miano kultowych. Redaktor naczelna amerykańskiego Vogue’a, Anna Wintour, od lat nosi klasycznego boba z grzywką.  

Idealnie obcięta geometryczna grzywka to klasyka. 

Na topie są postrzępione i lekko asymetryczne grzywki, które pasują zarówno do krótkich dynamicznych cięć typu pixie, jak i do nowoczesnego boba czy long boba. 

Grzywka może być krótka i sięgać do połowy czoła lub kończyć się tuż nad linią brwi.

Dłuższe, miękko układające się cieniowane grzywki są idealne do długich i półdługich włosów. Zwłaszcza tych delikatnie falowanych. 

Modne grzywki przybierają też postać luźno opadających kosmyków, które nie zakrywają w całości czoła. 

Jeśli mamy proste opadające ciężką taflą włosy, najlepsze będzie geometryczne cięcie i grzywka prosta jak odrysowana od linijki.  

Moda modą, ale grzywka powinna być dopasowana do kształtu twarzy

Grzywkę możemy nosić niezależnie od długości włosów, ale nie od kształtu twarzy. Pamiętajmy, że dobrana grzywka odciągnie uwagę od jej mankamentów. Przykładowo, drobną twarz optycznie poszerzy szeroka, zachodząca na skronie grzywka. 

Twarz owalna – to kształt uważany za idealny, do którego pasuje prawie każda fryzura i grzywka.

Twarz podłużna – ciężka grzywka o   równej linii optycznie skróci twarz. Może być krótsza lub zakrywająca brwi, czesana na bok. 

Twarz okrągła – grzywka zaczesana na bok, może być wycieniowana.

Twarz kwadratowa – fryzury mocniej wycieniowane i  kręcone lub lekko pofalowane włosy, łagodzą ostre linie i krawędzie twarzy. Sprawdzi się grzywka postrzępiona, rozwiana, niesforna.

Twarz trójkątna – krótkie grzywki cięte na prosto lub po skosie lub grzywki długie zaczesane na bok.

Jeśli mamy ochotę na szybką metamorfozę, grzywka będzie idealnym wyborem. Nie wymaga drastycznego skrócenia włosów na całej ich długości. Poza tym grzywka odmładza, dodaje twarzy dziewczęcego uroku. Jest tańsza od botoksu, skutecznie zakrywa zmarszczki na czole. Dzięki grzywce spojrzenie zyskuje intrygującą głębię, a oczy wydają się większe.