Piękny blond to marzenie nie jednej z Was. Jednak musicie pamiętać że kluczową rolę odgrywa pielęgnacja w domu.

Rozjaśnione włosy są bardziej podatne na uszkodzenia i wysuszenie. Żeby pięknie się prezentowały, nie wystarczy tylko myć je regularnie.

Zacznij od… rozczesania włosów. Dzięki temu mniej się poplączą, zmocz włosy letnią wodą – nigdy gorącym strumieniem. Dlaczego to takie ważne? Gorąca woda z jednej strony wysusza skórę głowy, a z drugiej potęguje wydzielanie łoju, co za tym idzie sprawia, że włosy szybciej beda się przetłuszczać !

Pielęgnację włosów blond powinno zacząć się od odżywienia i wzmocnienia. Włosy w lepszej kondycji wyglądają ładniej, błyszczą się, a kolor zyskuje na wielowymiarowości. Dlatego bardzo ważne jest aby używać nawilżających szamponów i odżywek.

Dlaczego chłodny blond po jakimś czasie staje się żółty?
Niebieski pigment szybciej „ucieka” z włosów wysokoporowatych (szorstkich i suchych). Pozostaje wtedy tylko pigment żółty.
Warto więc do pielęgnacji włączyć kosmetyki, które zawierają niebieski bądź fioletowy pigment. Neutralizuje on bowiem żółte odcienie i ochładza kolor.
Kosmetyki ochładzające włosy blond nie działają jak farba – jeśli odbyliśmy wizytę u fryzjera i niestety kolor nie wyszedł taki, jakiego oczekiwałaś (np. zamiast blondu masz na głowie miedziane rudości), sam szampon czy maska nie naprawią tego błędu.

Zawsze naszym klientkom powtarzamy, że podstawą ładnego koloru i tego co uda nam się uzyskać podczas koloryzacji, jest to jak odrobią „pracę domową” w postaci pielęgnacji włosów. Stawiamy nie tylko na szampon ochładzający kolor ale przede wszystkim na kosmetyki nawilżające. Warto też regularnie wykonywać zabieg regeneracyjny u fryzjera.