Zostań swoją stylistką włosów


To prostsze, niż myślisz. Wystarczy kilka trików i sama zrobisz sobie taką fryzurę, na jaką masz właśnie ochotę. W zaciszu domowym, przy użyciu minimalnej liczby kosmetyków i sprzętu. Gotowa?

LeDesir w Mediach - Claudia

Zawadiacki bob

Takie uczesanie zrobisz bez lokówki: wystarczy, ze uformujesz z wilgotnych włosów tzw. Pierścionki (skręcisz pasma w palcach) i podepniesz spinkami. Dosusz suszarką. Zdejmij spinki, włosy przeczesz grzebieniem, na końce nałóż krem wygładzający. 

Bob klasyczny

Na wilgotne włosy nałóż odrobinę naturalnego olejku, nada im miękkość i wygładzi łuski. Wysusz pasma, podwijając ich końce, najlepiej za pomocą okrągłej szczotki z naturalnego włosia – nada włosom blask i odbije je od nasady.

Romantycznie

Na mokre włosy nałóż piankę dodającą objętości. Nie masz lokówki? Nie szkodzi. Podziel włosy na grube sekcje (ok. 3 cm), nakręć wokół palca i tak susz, przytrzymując u nasady – podpowiada Agnieszka Ejmocka. Żeby utrwalić fryzurę, sięgnij np. Po puder do objętości – lekko ją napuszy i nada romantyczny nieład.

Prosta historia

Spryskaj pasma nawilżającą mgiełką i susz je suszarką, kierując strumień powietrza z góry na dół, cały czas przeczesując włosy płaską szczotką (lub użyj szczotki elektrycznej). Potem same końcówki kilkoma pociągnięciami przeprasuj prostownicą. Rozetrzyj w dłoniach odrobinę kremu wygładzającego i przejedź nim po włosach.

Prosto, ale z objętością

Żeby zrobić takie uczesanie, najpierw wilgotne włosy spryskaj sprayem nadającym teksturę (np. Solą morską). Susz je z głową w dół, przeczesując płaską szczotką. Na koniec zastosuj suchy szampon, który odbije włosy u nasady.

Wymarzone fale

Na mokre włosy nałóż odrobinę preparatu do stylizacji i wyciągnij je za pomocą szczotki. Podziel pasma i nawijaj na grubą lokówkę, trzymając urządzenie prostopadle do twarzy. Włosy przeczesz grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach.

fryzjer Mokotów Agnieszka Ejmocka

Agnieszka Ejmocka

Fryzjer, właścicielka Salonów Le Desir.