Ochrona i regeneracja


LeDesir w Mediach - Gala

1.

Szczególnie latem warto sięgać po produkty mocno nawilżające i regenerujące włosy. Niestety słońce i słona woda wpływają również na jakość koloru włosów, dlatego do codziennej pielęgnacji trzeba włączyć produkty ochronne. W letniej kosmetyczce nie powinno zabraknąć produktów zawierających SPF, które tworzą na powierzchni włosa niewidzialny filtr chroniący przed słońcem i zapobiegający wypłukiwaniu się koloru. Trzeba jednak pamiętać żeby takie produkty aplikować. Na włosy nawet kilka razy w ciągu dnia .

2.

„Jeśli tylko możemy, pozostawmy włosy do naturalnego wyschnięcia – taki odpoczynek od suszarki na pewno dobrze wpłynie na ich kondycję”, radzi Agnieszka Ejmocka, fryzjerka. Jeśli włosy mają skłonność do puszenia się, zastosujmy produkt wygładzający w kremie lub olejku i podepnijmy podzielone na kilka sekcji pasma. Pozwoli to uzyskać piękne i naturalne fale.

3.

Podobnie jak warto peelingować twarz i ciało, tak w przypadku skóry głowy ta czynność powinna na stałe wpisać się w nasz domowy rytuał pielęgnacyjny. Peeling pomoże nam usunąć zanieczyszczenia, pozostałości kosmetyków do stylizacji oraz obumarły naskórek. Dodatkowo pobudza krążenie krwi, dotleniając i wzmacniając cebulki włosów, co przyczynia się do ich szybszego wzrostu.