Cudowna keratyna


Prostowanie keratynowe to profesjonalny zabieg wygładzający i odżywiający, którego celem nie jest jedynie wyprostowanie naturalnie kręconej lub puszącej się struktury włosów, ale również uzupełnienie utraconej keratyny, czyli naturalnego białka budującego włosy.

LeDesir w Mediach - Gala

Na czym polega i jakich efektów możemy się po nim spodziewać,pytamy fryzjerkę Monikę Tabakę z salonu Le Desir. 


1. Kiedy iść na zabieg

Zabieg jest idealnym rozwiązaniem w przypadku włosów niesfornych, puszących się i zniszczonych. Dzięki niemu nawet te trudne do ułożenia stają się gładkie, miękkie, a takie bardziej podatne na stylizację. Prostownica nie będzie już potrzebna, a do uzyskania efektu sprężystych, lśniących i miłych w dotyku włosów wystarcza szybkie modelowanie na szczotce. 

2. U fryzjera

Warto zarezerwować trochę czasu, bo zabieg jest czasochłonny i trwa od 3 do 5 godzin w zależności od długości włosów.  Po umyciu włosów szamponem oczyszczającym i ich wysuszeniu fryzjer nakłada płyn keratynowy i pozostawia go na 30 minut. Następnie spłukuje nadmiar produktu i mokre włosy modeluje na gładko. Po wysuszeniu wydziela cienkie pasma i prostuje je rozgrzaną do 230 stopni prostownicą. Czynność tę powtarza precyzyjnie 8 razy na każdym paśmie. 

3. Po zabiegu 

Optymalny efekt jest zauważalny po pierwszym samodzielnym myciu włosów. Chcąc cieszyć się nim nawet pół roku, trzeba bezwzględnie odstawić szampony i odżywki zawierające silikony i parabeny.