Keratynowe wygładzanie włosów, inaczej nazywane keratynowe prostowanie włosów, to jeden z najbardziej popularnych zabiegów na włosy ostatnich kilku lat. Niemal każdy, dobry fryzjer damski posiada ten zabieg w swojej ofercie. Dlaczego? Co wpływa na taki duże zainteresowanie keratynowym wygładzaniem włosów? Na czym polega działanie tego zabiegu? Czy rzeczywiście poprawia kondycję włosów? Odpowiadamy na wszystkie pytania – zapraszamy do artykułu.

Keratynowe wygładzanie włosów – co to jest?

Jeśli codziennie rano zadajesz sobie pytania:

  • Co zrobić, żeby moje włosy się nie puszyły i nie elektryzowały?
  • Jak mam opanować niesforne kosmyki?
  • Jak powinnam pielęgnować włosy, by wyglądały na zdrowe, mocne i wygładzone?

To właśnie keratynowe wygładzania włosów Warszawa jest odpowiedzią na Twoje pytania!

Zabieg keratynowego prostowania włosów jednocześnie odżywia, regeneruje zniszczone i zmęczone codzienną stylizacją włosy oraz trwale je wygładza, zapewniając przy tym efekt lśniącej, gładkiej tafli na kilka kolejnych tygodni, a nawet miesięcy.

Choć pomysł na wygładzanie włosów keratyną narodził się w Brazylii (stąd nazwa brazylijskie prostowanie włosów), bardzo szybko zyskał popularność na całym świecie. Ciężko się temu dziwić – pielęgnacja i cenne minuty oszczędzone każdego ranka na stylizacji musiały stać się HIT-em!

Jak salon fryzjerski wykonuje zabieg keratynowego wygładzania włosów?

Etapy keratynowego prostowania włosów wyglądają następująco:

  • Mycie włosów dedykowanym szamponem, który oczyszcza pasma i otwiera łuskę włosa.
  • Suszenie włosów.
  • Nałożenie keratyny na włosy i danie jej czasu na zadziałanie (ok. 30 min).
  • Ponowne suszenie włosów.
  • Dokładne wprasowanie keratyny w pasma rozgrzaną prostownicą (ok. 230 stopni).

Wszystkie te kroki pozwalają na ujarzmienie niesfornych kosmyków i nadanie pasmom pięknego, zdrowego wyglądu. Cały sekret tkwi w nakładaniu na włosy keratyny, czyli białka, które jest naturalnym budulcem włosa. Keratyna pod wpływem wysokiej temperatury z prostownicy uzupełnia ubytki w strukturze włosów i zamyka łuski włosowe.

Jak dbać o włosy po keratynowym wygładzaniu?

Aby efekt gładkiej tafli utrzymał się jak najdłużej, warto zadbać o odpowiednie kosmetyki i stosować się do ogólnych zaleceń.

Po pierwsze, należy pamiętać, aby po zabiegu przez minimum 48 godzin nie myć włosów. Co równie istotne, włosów nie należy też zgniatać i odkształcać – nie powinno się ani spinać ich spinką, ani wiązać gumką, ani nawet zakładać za uszy.

Po drugie, jaki szampon po keratynowym prostowaniu? Rekomendowane są kosmetyki niezwierające soli, silnych substancji myjących, parabenów, siarczanów i detergentów. Co kilka myć warto także zastosować szampon z keratyną. Zawartość keratyny w kosmetyku myjącym pozwoli uzupełniać jej braki w strukturze włosów na bieżąco. Aby efekt był jeszcze lepszy, pielęgnację można uzupełnić o odżywkę z keratyną.

Po trzecie, używaj oszczędnie urządzeń i środków do stylizacji. Przez pierwsze kilkanaście dni po zabiegu staraj się unikać prostownicy, nie farbuj włosów, nie utrwalaj pasm sklejającym kosmyki lakierem czy pianką.

Po czwarte, bardzo ważne jest, aby nie suszyć włosów naturalnie – po każdym umyciu włosów musisz użyć suszarki. Pamiętaj także, że strumień powietrza powinien być kierowany od nasady włosów.

Podsumowując, aby cieszyć się pięknymi i gładkimi włosami, znajdź profesjonalny zakład fryzjerski i umów się na keratynowe wygładzanie włosów. Renomowany salon fryzjerski przed samym zabiegiem zaprosi Cię na konsultację i dokona dokładnych oględzin Twoich włosów. Po zabiegu będziesz mogła cieszyć się nawilżonymi, odżywionymi włosami, układającymi się w przepiękną lustrzaną taflę. W domu dbaj o zalecenia po keratynowym prostowaniu włosów i ciesz się przepięknym efektem jak najdłużej!