Nie dla wszystkich może to być dobra wiadomość, ale prawdy nie da się zignorować – o grubości i gęstości włosów w większości decydują geny. Niestety nie każdy ma szczęście i dziedziczy ogromną burzę gęstych kosmyków. Ale mamy też dobre wieści! Ci, którzy na genetycznej loterii nie wygrali bujnej fryzury, mogą się o nią postarać. Nawet cienkie i przyklapnięte włosy da się optycznie powiększyć, pogrubić. Wymaga to po prostu odpowiedniej stylizacji i pielęgnacji. Podpowiadamy, jak zwiększyć objętość włosów domowymi sposobami – zapraszamy do artykułu.

Zwiększenie objętości włosów – suszarka i szczotka

Oczywiście niezastąpionym sposobem na zwiększenie objętości Twoich włosów jest właściwa stylizacja. Dobry salon fryzjerski z pewnością ujarzmi Twoje kosmyki i wyczaruje z nich burzę włosów. Jednak zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma czas, aby codziennie odwiedzać zakład fryzjerski. Dlatego podpowiemy Ci, jak poradzić sobie w domowym zaciszu.

Po pierwsze musisz zaopatrzyć się w mocną suszarkę i dobrą szczotkę do włosów. Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie idealnej fryzury jest suszenie włosów z głową skierowaną do dołu. Ustawiając temperaturę powietrza pamiętaj, by nie było zbyt ciepłe – to nie wpłynie dobrze na kondycję Twoich włosów.

Ważna jest także technika. Musisz kierować strumień powietrza „z włosem”, a więc od nasady do końcówek. Co równie istotne – co jakiś czas przeczesuj kosmyki szczotką. Bardzo dobrze sprawdzają się szczotki z naturalnego włosia, np. szczotka z włosiem dzika – jest idealna do modelowania.

Jeśli chcesz uzyskać efekt niczym stylista fryzur Warszawa, wypróbuj okrągłą szczotkę do modelowania. Ta znana technika, którą na pewno nie raz, nie dwa widziałaś u fryzjera, to tzw. wyciąganie włosów na szczotkę. Metoda ta opiera się na nawijaniu kosmyków od dołu przy jednoczesnym kierowaniu na włosy powietrza z suszarki.

Fale i loki zwiększają objętość!

Urocze fale i dziewczęce loki również nadadzą Twoim kosmykom objętości. Dobry fryzjer damski na pewno wyczaruje na Twojej głowie przepiękną fryzurę.

Oczywiście loki bądź fale możesz również zrobić sama – przy pomocy lokówki, prostownicy, karbownicy, falownicy lub termoloków. Pamiętaj tylko, żeby za każdym razem przed użyciem któregokolwiek z tych urządzeń zabezpieczyć włosy kosmetykiem termoochronnym, zwłaszcza najbardziej narażone końce włosów.

Jeśli nie chcesz używać termostylizacji, spróbuj naturalnych metod! One również pozwalają na uzyskanie cudnie skręconych kosmyków. Jak to osiągnąć? Możesz np. umyte i rozczesane włosy nawinąć na papiloty, wałki bądź po prostu zwinąć w kok/warkocza i pozostawić na noc. Jeszcze lepszy efekt osiągniesz, gdy nałożysz na włosy piankę do stylizacji.

Nowe cięcie doda objętości Twoim włosom

Często najlepszym sposobem na optyczne zwiększenie objętości włosów jest nowa fryzura. Dobry fryzjer Warszawa dobierze odpowiednie cięcie i koloryzację do Twojego typu urody i potrzeb Twoich włosów. Bardzo długie włosy często wydają się „płaskie” i ciężkie, a ich delikatne podcięcie może zdziałać cuda.

Istnieje wiele „zabiegów”, które poprawią wizualnie objętość Twoich włosów – np. przedziałek z boku głowy, zamiast na środku, umiejętne wycieniowanie włosów po całej ich długości czy dodanie kosmykom świetlistych refleksów.

Kosmetyki, które wpływają na objętość fryzury

Kosmetyki, których używasz na co dzień do pielęgnacji włosów również wpływają na ich objętość. Nieodpowiednio dobrany szampon, odżywki i maski mogą obciążać włosy, przez co będą one wyglądały na znacznie mniej puszyste. Szczególną uwagę zwróć na olejki oraz wszystkie kosmetyki, które w swoim składzie posiadają silikony – nie są one przyjaciółmi cienkich włosów.

Wybieraj więc delikatne kosmetyki i za każdym razem sprawdzaj skład. Najbardziej sprawdzą się profesjonalne linie przeznaczone do kosmyków pozbawionych objętości. Na rynku istnieje wiele takich środków – znajdziesz pianki, odżywki i szampony pozwalające zwiększyć objętość, a także puder zwiększający objętość.

Pamiętaj, by nie nakładać odżywki przy samej skórze głowy. Zacznij mniej więcej od linii ucha. Spłukując włosy rób to bardzo dokładnie – tak, by zyskać pewność, że dokładnie wymyłaś wszystkie preparaty.

 

Mamy nadzieję, że nasze rady pozwolą Ci odpowiednio zatroszczyć się o Twoją fryzurę. Pamiętaj jednak, żeby niezależnie od tego, jak bardzo dbasz o swoje kosmyki, raz na jakiś czas odwiedzić salon fryzjerski i pozwolić specjalistom w profesjonalny sposób zadbać o Twoje włosy.