Choć temperatury wcale na to nie wskazują, lato zbliża się coraz większymi krokami. Słońce, które aktualnie częściej jest schowane za chmurami niż cieszy nas promieniami, stanowi duże zagrożenie dla naszej skóry. Zachodzące procesy powodują szybsze starzenie się skóry w wyniku czego zaczynają pojawiać się zmarszczki, a skóra staje się cieńsza i wysuszona.

Jak możemy temu zapobiec?
Powiedzielibyśmy najprościej – unikać słońca, ale przecież nie trzeba leżeć na plaży, żeby wystawić skórę na silne promienie słoneczne. Absolutną podstawą jest odpowiednia pielęgnacja, warto postawić na produkty które zawierają w sobie filtry UV.  O takich produktach należy pamiętać cały rok, jednak w letnie miesiące odgrywają jeszcze istotniejszą role. Promienie słoneczne oddziaływują coraz agresywniej dlatego zadbanie o ochronę naszej skóry w szczególności twarzy jest niezwykle ważne. 

Im większy filtr tym bezpieczniej możemy się czuć. Oto kilka form produktów, w których możemy je znaleźć : 

  1. Krem to podstawa 

  Odpowiedni krem to fundament pielęgnacji. Jednym z najbezpieczniejszych jest ten marki Avene.

Posiada wysoki filtr (aż SPF 50!) nie zostawiając przy tym typowej dla takich kremów białej powłoki. Szybko się wchłania, pozostawiając naszą twarz niezwykle miękką. 

2. Krem BB zamiast podkładu 

 W upalne dni nasza skóra będzie nam wdzięczna za zrezygnowanie z mocno kryjących fluidów.
Świetnym zamiennikiem będą kremy BB, a ich lżejsza formuła pomoże naszej twarzy oddychać.

Warty uwagi jest krem koloryzujący polskiej marki MIYA. Posiada SPF 30 co również stanowi świetną ochronę przeciwsłoneczną. Dodatkowo wyrównuje koloryt skóry, koryguje lekkie niedoskonałości i cienie pod oczami. Nada naszej skórze rozświetlenia oraz ją nawilży. 

3. Konieczne orzeźwienie 

  Jeśli temperatura daje nam popalić i potrzebujemy natychmiastowego odświeżenia to z pomocą przybywają mgiełki z filtrem! Dzięki lekkiej, wodnej konsystencji produkt bardzo szybko się wchłania nie pozostawiając śladów. Mgiełka Clarins Sun Case Water mist (SPF 50) stanowi wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Co więcej idealnie sprawdzi stosowana nie tylko na twarz ale również ciało i włosy!

Mamy nadzieję, że udało nam się Was namówić na używanie kremów z filtrem 🙂

________
Na zdjęciach możecie zobaczyć makijaże wykonane przez Łucję Siwek.