Która kobieta nie marzy o długich, gęstych włosach? Na szczęście w renomowanych salonach fryzjerskich można wykonać zabiegi, dzięki którym nasze włosy w kilka chwil staną się piękne, długie i gęste! O jakich zabiegach mowa? Przedłużanie włosów i zagęszczanie włosów – to oczywiście odpowiedź. Efekt jest widoczny od razu! Jednak często po samym zabiegu pojawia się bardzo ważne pytanie. Jak dbać o przedłużane włosy, by efekt utrzymał się jak najdłużej? Co robić, by włosy wyglądały zdrowo i naturalnie? Podpowiadamy – zapraszamy do artykułu!

Przedłużanie włosów – jak dbać o włosy po zabiegu?

Czy przedłużane włosy wymagają poświęcenia większej uwagi? Czy należy używać do nich specjalnych, dedykowanych kosmetyków? Czy można je suszyć i układać na lokówkę? To pytania, które często zadają sobie kobiety, które myślą o przedłużeniu bądź zagęszczeniu włosów.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że żeby przedłużane włosy wyglądały pięknie i zdrowo, niezbędna jest właściwa pielęgnacja – niezależnie od tego, czy decydujemy się na przedłużanie włosów metodą kanapkową czy przedłużanie włosów metodą ultradźwięki. Jak więc dbać o doczepiane włosy naturalne? Na szczęście nie są to skomplikowane, czasochłonne zabiegi. Wystarczy przestrzegać jedynie kilku rad i zaleceń, a przedłużone włosy będą lśniące i zdrowe. Oczywiście dobry zakład fryzjerski przekazuje wszystkie wskazówki zarówno podczas konsultacji, jak i bezpośrednio po zabiegu. Aby rozwiać wszystkie wątpliwości, zawrzemy najważniejsze zalecenia w tym artykule!

Mycie przedłużanych włosów – jak robić to poprawnie?

Aby zabieg przedłużania włosów był trwały, warto pamiętać, żeby pierwszy raz umyć włosy dopiero około 48 godzin po aplikacji. Następnie włosy powinniśmy myć maksymalnie trzy razy w tygodniu. Przed myciem włosów należy je dokładnie rozczesać. Przedłużane włosy zawsze myjemy na stojąco, kierując strumień wody z góry – tak, by obmył czubek głowy, a następnie stopniowo spłynął po całej długości włosów. To na skórze głowy znajduje się najwięcej zabrudzeń i zanieczyszczeń. Dlatego myjąc włosy skup się na skalpie, delikatnie, ale dokładnie, wmasowując szampon w skórę głowy. Nie musisz pienić i trzeć dopinek – spływająca ze skalpu piana w zupełności im wystarczy.

Do mycia przedłużanych włosów używaj wyłącznie delikatnych, naturalnych, nawilżających szamponów i letniej wody. Z kolei po umyciu dopinek i dokładnym wypłukaniu włosów, nałóż na nie dedykowaną odżywkę. Dzięki intensywnej pielęgnacji, włosy będą miękkie i lśniące. Pamiętaj jednak, aby przy nakładaniu odżywki, omijać miejsca łączeń – niektóre składniki kosmetyków mogą osłabić spoiwa.

Jeśli nie jesteś pewna, jak poprawnie myć włosy po przedłużeniu, wybierz się do fryzjer Warszawa i poproś specjalistów o umycie włosów i wskazówki na przyszłość.

Kosmetyki do przedłużanych włosów – które warto stosować?

Pielęgnacja doczepianych pasemek nie różni się specjalnie od codziennej pielęgnacji naturalnych włosów, warto jednak stosować wyłącznie naturalne kosmetyki dedykowane włosom przedłużanym. To najbezpieczniejsza opcja.

Szczególnie niebezpieczne jest używanie kosmetyków z alkoholem – mogą one wpłynąć na strukturę włosów, powodować zmiany w pasmach, pozbawiać kosmyki naturalnego blasku. A tym samym prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Dlatego jeśli zdecydujesz się na stosowanie drogeryjnych kosmetyków, każdorazowo dokładnie czytaj skład produktów.

Jak suszyć przedłużane włosy?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by unikać suszenia włosów metodą naturalnego wyschnięcia, a tym bardziej zasypiać z mokrymi włosami. Gdy położysz się spać z wilgotnymi włosami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas snu pasma poplączą się i skołtunią. Związanie w ciasny warkocz również nie pomoże!

Dlatego po każdym myciu, należy ostrożnie odsączyć nadmiar wody. Najlepiej przy użyciu papierowych ręczników lub bawełnianej koszulki. Nigdy nie trzyj mokrych włosów ręcznikiem! Po odsączeniu, dokładnie rozczesz włosy specjalną szczotką. Zawsze czesz pasma od dołu ku górze. Następnie włosy wysusz przy użyciu suszarki – chłodnym lub letnim powietrzem.

Pielęgnacja przedłużonych włosów to podstawa. Dzięki niej pasma będą miękkie, gładkie i lśniące. A jeśli dopiero zastanawiasz się nad przedłużeniem włosów, sprawdź najlepszy fryzjer Warszawa i umów się na konsultację!